محله کوزگونجوک

محله کوزگونجوک Kuzguncuk

آدرس بر روی نقشه :

محله کوزگونجوک

مسیر دسترسی :

ایستگاه تراموا Eminonu در خط T1 -> کشتی فری های Üsküdar -> بیست دقیقه پیاده روی

توضیحات :

کوزگونجوک محله ای در منطقه Üsküdar در سمت آسیایی تنگه بسفر در استانبول ترکیه است. این محله به وسیله دره ای بر روی تنگه بسفر متمرکز و تا حدودی از بخش اصلی شهر جدا شده است. اطراف این محله توسط حفاظتگاه های طبیعی، گورستان ها و تاسیسات نظامی احاطه شده است. در واقع محله کوزگونجوک، محله‌ای آرام با خانه‌های چوبی قدیمی است.

کوزگونجوک از شمال با بیلربی، از شرق با برهانیه، از جنوب با ایکادیه و سلطان تپه و از غرب با تنگه بسفر همسایه است. در آن سوی تنگه بسفر بشیکتاش قرار دارد. بزرگراه Otoyol 1 O-1 محله را از برهانیه جدا می کند.

تاریخچه محله کوزگونجوک

کلمه kuzguncuk در زبان ترکی به معنای "کلاغ کوچک" یا "پنجره میله ای درب زندان" است. گفته می شود که این نام از شخصی مقدس به نام کوزگون بابا گرفته شده است که در زمان سلطان محمد دوم در این منطقه زندگی می کرده است.

در زمان بیزانس، به دلیل وجود کلیسایی در اینجا با سقف طلایی، ممکن است این منطقه را Khrisokeramos (Hrisokeramos) به معنای "کاشی طلایی" نامیده اند. در حدود سال 553، نارسس کلیسایی را در اینجا ساخت که به مریم مقدس تقدیم شده بود.

محله کوزگونجوک

محل زندگی یهودیان

یهودیانی که از اسپانیا و پرتغال اخراج شده‌بودند، در اواخر قرن پانزدهم شروع به اسکان در امپراتوری عثمانی‌کردند. آنها به عنوان مهاجران داوطلبانه آزادی بیشتری در مورد محل زندگی خود داشتند و بسیاری از محله های سنتی یهودی استانبول مانند بالات را به مقصد روستاهای کنار بسفر مانند کوزگونجوک ترک کردند. قدیمی ترین شواهد حضور یهودیان در این محله، سنگ قبری به تاریخ 1562 است.

ارامنه در قرن 18 شروع به اسکان در کوزگونجوک کردند و تا قرن 19 به گروهی قابل توجه تبدیل شدند. در سوابق عثمانی درخواستی در سال 1834 نشان می‌دهد که اجازه داده‌شود مراسم مذهبی شبانه آنها بدون مداخله ادامه‌یابد. در سال 1835 اولین کلیسای آنها ساخته‌شد.

 

پس از تأسیس اسرائیل، جمعیت یهودیان که زمانی در کوزگونجوک قابل توجه بود، به سرعت کاهش یافت.

قتل عام سال 1955 باعث مهاجرت بسیاری از اعضای گروه های اقلیت استانبول از جمله یونانی ها و ارامنه کوزگونجوک شد. امروزه تعداد بسیار کمی غیر مسلمان در این محله باقی مانده است. این مهاجرت باعث ارزان شدن مسکن در این محله و باز شدن درب ها به روی مهاجران جدید از آناتولی شد و ترکیب قومی محله های استانبول را تغییر داد. اکثر ساکنان جدید کوزگونجوک از منطقه دریای سیاه‌آمدند. تا پایان قرن بیستم، 15 درصد ساکنان محله اهل اینبولو، 15 درصد از ریزه، 10 درصد از ترابزون، 10 درصد از توکات، 10 درصد از قارص و 10 درصد از سیواس بودند.

محله کوزگونجوک

ایستگاه پلیس در کوزگونجوک به دلیل آمار پایین جرم و جرائم تعطیل شده‌است.

سایت های مذهبی

در حال حاضر دو کنیسه در کوزگونجوک وجود دارد: کنیسه بت یااکوف (ساخته‌شده در 1878) و کنیسه بت نیسیم (ساخته‌شده در دهه 1840). گورستان یهودی Nakkaştepe نیز در Kuzguncuk است.

کلیساهای کوزگونجوک عبارتند از Surp Krikor Lusavoriç (قدیس گریگوری روشنگر)، کلیسای ارمنی (برای اولین بار در سال 1835 ساخته‌شد، در سال 1861 بازسازی‌شد)، کلیسای ارتدکس یونانی Ayios Yeorgios (سنت جورج)، Ayios Panteleimon (کلیسای Saint Panthodox یونانی) و Ayios Ioannis (Saint John) پناهگاه ارتدکس یونانی (آیازما یا چشمه مقدس).

محله کوزگونجوک

تا سال 1952، زمانی که مسجد کوزگونجوک در حیاط کلیسای ارامنه (با بودجه ساختمانی که شامل کمک های جماعت ارمنی‌بود) ساخته‌شد، مسجدی در مرکز محله وجودنداشت. مسجد اوریانی‌زاده در امتداد ساحل در لبه شمالی محله بعنوان مسیت (مسجد کوچک) در سال 1860 ساخته‌شد.

رستوران های معروف منطقه

کوزگونجوک به خاطر رستوران های غذاهای دریایی اش محبوب است. رستوران ماهی عصمت بابا و رستوران کوسینیتزا دو مورد از این رستوران ها هستند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.