محله جهانگیر استانبول

محله جهانگیر استانبول Cihangir

آدرس بر روی نقشه :

محله جهانگیر

جهانگیر محله ای در منطقه بی اوغلو استانبول ترکیه است. این محله دارای خیابان‌های باریک، پارک و کافه‌های خیابانی است و بین میدان تقسیم و کاباتاش قرار دارد.

این محله شهرت بوهمیایی دارد. این شهرت به خاطر وجود هنرمندان، نویسندگان، بازیگران و جمعیت مهاجر موجود در منطقه است. در جریان اعتراضات پارک گزی این محله پایگاهی برای معترضان بود.

این محله به نام شاهزاده جهانگیر نامگذاری شد، زمانی که پدرش از سینان خواست تا مسجدی چوبی مشرف بر تنگه بسفر به یاد مرگ فرزندش در آنجا بسازد. نام محله نیز از این مسجد گرفته شده است. مسجد جهانگیر، که در سال 1559 ساخته شد، در سال 1889 بازسازی بر روی آن انجام شد.

در سال 2012، روزنامه بریتانیایی گاردین، جهانگیر را در فهرست 5 مکان برتر زندگی در جهان، در کنار سانتا کروز د تنریف، در اسپانیا قرار داد. ناحیه Sankt Pauli، در هامبورگ، ساحل شمالی مائوئی در هاوایی و پورتلند در ایالت اورگان (ایالات متحده آمریکا) جزو این فهرست بودند.

محله جهانگیر

منشاء نامگذاری محله جهانگیر

این محله به نام شاهزاده جهانگیر نامگذاری شد، زمانی که پدرش از سینان خواست تا مسجدی چوبی مشرف بر تنگه بسفر به یاد مرگ فرزندش در آنجا بسازد. نام محله از این مسجد گرفته‌شده‌است. این نام در زبان ترکی به معنای «فاتح» است و به نوبه خود از کلمه ترکیبی ایرانی جهان + گیر (جهانگیر) به معنای «فاتح جهان» گرفته شده است.

تاریخچه محله جهانگیر

در زمان بیزانس، محله کنونی احتمالاً بدون سکنه بوده است. اگرچه ساختمان‌های بیزانسی در نزدیکی Tophane و Fındıklı کنونی در امتداد تنگه بسفر در زیر سیهانگیر وجود داشته است.

در زمان سلیمان اعظم این منطقه شکارگاه جنگلی بود. این مکان یکی از مکان‌های مورد علاقه جهانگیر پسر سلیمان بود و پس از مرگ جهانگیر، سلیمان از سینان خواست تا مسجدی چوبی مشرف بر تنگه بسفر به یاد مرگ فرزندش در آنجا بسازد.

در نیمه پایانی قرن نوزدهم، هجوم فزاینده اروپایی‌های غیرعثمانی به استانبول، قیمت املاک و مستغلات در منطقه پرا در نزدیکی بی‌اوغلو، افزایش پیدا کرد. با این حال، برخی از اروپایی‌ها زمین‌هایی را در مناطق خارج از پرا، مانند Tophane، Fındıklı و Cihangir خریداری کردند که منجر به توسعه منطقه مسکونی در آن محله‌ها شد.

محله جهانگیر

از دهه 1930، ساکنان غیر مسلمان محله جهانگیر و بقیه منطقه بی اوغلو را ترک کردند یا مجبور به ترک آن شدند. مسلمانان از محله های دیگر استانبول و مهاجران داخلی از شرق ترکیه جایگزین آنها شدند. با تغییر شخصیت محله، مسلمانان طبقه متوسط ​​نیز شروع به ترک محله کردند. در دهه 1970، جهانگیر به عنوان محله ای شناخته می شد که مهاجران آناتولی در کنار هنرمندان و روشنفکران در آن زندگی می کردند.

در اوایل قرن بیست و یکم، جهانگیر به دلیل کافه‌ها، هنرمندان و فرهنگ غیرمتعارف خود به منطقه‌ای معروف تبدیل شد. علاوه بر این، این محله به خاطر گربه های خیابانی اش معروف‌است و ساکنان محلی به غذادادن و مراقبت از گربه ها کمک می‌کنند. مستند Kedi که نمایه گربه‌های خیابانی را نشان می‌دهد، عمدتاً در این محله فیلم‌برداری شده‌است.

محله جهانگیر

محله جهانگیر از لحاظ توریستی

این محله پر از کافه های به روز و رستوران های گران قیمت است. گالری ها و مغازه های هنری و دیوارهای گرافیتی زیادی در این منطقه یافت می شود. این محله جزو محله های اعیان نشین استانبول به حساب می آید. بنابراین این محله برای افرادی مناسب است که علاقمند به سرو غذا در رستوران ها و کافه های گران قیمت هستند و همچنین به گالری ها و مغازه های هنری علاقه دارند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.