محله بالات

محله بالات Balat

آدرس روی نقشه :

محله بالات

مسیر دسترسی :

ایستگاه مترو Halic در خط M2 -> اتوبوس های خط - 99A - GAZİOSMANPAŞA و بعد پیاده شدن در ایستگاه Fener

توضیحات :

محله بالات، محله سنتی یهودیان در منطقه فاتح استانبول است. این شهر در سمت اروپایی استانبول، در بخش قدیمی شهر استانبول، در ساحل غربی شاخ طلایی واقع شده است. نام بالات احتمالاً از قصری یونانی، از لاتین palatium، پس از کاخ Blachernae در نزدیکی آن گرفته شده است. در حال حاضر، ویرانه های پولی یاشان («شهر قدیم»)، کنیسه سابق یهودیان، در این محله است. برخی از جماعت پولی یاشان، پولی هداش را تأسیس کردند، نام دوم ترکیبی از اصطلاحات یونانی و عبری است که به معنای «شهر جدید» است.

محله بالات

تاریخچه محله بالات

محله بالات برای اولین بار در اواخر قرن پانزدهم، زمانی که سلطان بایزید دوم به یهودیان و مردم مسلمانی متواری از عقاید خشک اسپانیا و آفریقا، پیشنهاد شهروندی داد، به محله ای پر از یهودیان تبدیل شد. در زمان اوج خود، بالات میزبان 18 کنیسه بود، اگرچه امروزه تنها دو کنیسه اهریدا و کنیسه یانبول در آن وجود دارد. بیمارستان Or-Ahayim که در سال 1887 افتتاح شد، در ابتدا برای جمعیت یهودی بالات راه اندازی شد، اما امروزه به عموم مردم خدمات می دهد.

اگر چه اغلب از بالات بعنوان "محله یهودیان" استانبول یاد می شود، اما بالات از نظر تاریخی محل زندگی طیف گسترده ای از قومیت ها، فرهنگ ها و مذاهب بوده است. کلیسای آهن معروف بلغارستان در این منطقه واقع شده است و به طور سنتی جمعیت ارمنی قابل توجهی نیز در آن وجود داشته است. نزدیکی این ناحیه به کلیسای جامع سنت جورج و کلیسای پاتریارک قسطنطنیه وجود دارد که نشان دهنده زندگی جمعیت زیادی از یونانیان ارتدکس (روم) در این منطقه بوده است. با این حال، امروز بالات عمدتاً مسلمان نشین است و اکثر جمعیت‌های اقلیتی منطقه را ترک کرده‌اند یا در نتیجه نسل‌کشی ارامنه، نسل‌کشی یونانی‌ها، شورش‌های ضد یونانی و اخراج‌ آنها در طول قرن بیستم مجبور به ترک این منطقه شده‌اند.

تعریف اروپاییان از محله بالات

مسافران اروپایی که از قرن هفدهم به بعد از این منطقه بازدید کرده اند، بالات را به‌طور باورنکردنی محله ای فقیر و غیربهداشتی ثبت کرده‌اند. اگرچه بورنز-وارول استدلال می‌کند که این گزارش‌ها ممکن است بازتاب‌های واقعی از جمعیت کل بالات نبوده باشد. گزارش ها عمدتاً بر اساس گشت و گذار آنها در Karabaş، فقیرترین منطقه بالات بوده است.

در سال 1810، یهودیان بالات به گشت‌های جنچی در این محله حمله کردند. آنها گفتند که هرگونه عواقبی را برای دفاع از خود در برابر بدرفتاری توسط یگان جنچی محلی می پذیرند. کسانی که پس از حمله دستگیر شده بودند، اعدام شدند.

در سال 1985، بالات به عنوان یکی از مناطق تاریخی استانبول در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شد و در اواخر دهه 1990 و اوایل دهه 2000 پروژه‌های بازسازی و احیای آن آغاز شد.

محله بالات

محله بالات از لحاظ توریستی

بالات محله ای است با خانه های رنگی و قدیمی، کوچه های سنگفرش شده باریک و شیبدار، بند رخت های پر لباس که از یک سر کوچه به آن سر کوچه وصل شده اند، کافه و رستوران های نقلی کنار پیاده رو و بچه هایی که در کوچه ها در حال بازی هستند. همه این ها بالات را به یکی از محله های دیدنی استانبول تبدیل کرده است.

این محله در مقیاس با محله هایی همچون گالاتا یا سلطان احمد توریست های خیلی کمتری آن را می شناسند. اما آنقدر این محله کوچه پس کوچه های زیبایی دارد که برای عاشقان پیاده روی و عکاسی بسیار مکان زیبایی است. کافه و رستوران های زیادی هم در این منطقه وجود دارند و می توانید بعد از یک پیاده روی در آنها استراحت کنید. در این محله خبری از فروشگاه های بزرگ و برندهای معتبر نیست، ولی مغازه های مخلی مختلفی دارد که می توانید اجناس خاصی را در آنها پیدا کنید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.