موزه ساکیپ سابانجی

موزه ساکیپ سابانجی Sakıp Sabancı Müzesi

آدرس موزه :

استانبول، سارییر، محله امیرگان، خیابان ساکیپ سابانجی، شماره 42، موزه ساکیپ سابانجی

آدرس موزه بر روی نقشه :

ساعات کاری :

هر روز از ساعت 10 صبح تا 6 عصر - دوشنبه ها تعطیل است.

مسیر دسترسی :

ایستگاه تراموای Levent در خط M2 -> اتوبوس های EL2 Emirgan و پیاده شدن در ایستگاه çınaraltı

توضیحات :

موزه ساکیپ سابانجی دانشگاه سابانجی (به ترکی: Sakıp Sabancı Müzesi) یک موزه خصوصی هنرهای زیبا در استانبول ترکیه است که به هنر خوشنویسی، اسناد مذهبی و دولتی و همچنین نقاشی های دوران عثمانی اختصاص دارد. این موزه توسط Sakıp Sabancı تاسیس و در ژوئن 2002 افتتاح شد. علاوه بر نمایشگاه های دائمی، موزه همچنین میزبان نمایشگاه های موقت داخلی و خارجی است و در آخر هفته ها میزبان رویدادهای فرهنگی است.

اخیراً این موزه با نمایش آثار پابلو پیکاسو و آگوست رودن مورد توجه جهانی قرار گرفت.

تاریخچه موزه ساکیپ سابانجی

این بنای تاریخی از سال 1848 تا 1884 متعلق به چندین خانواده پاشا و خدیوهای عالی رتبه و فرمانداران مصری بود که به دستور سلطان عبدالحمید دوم توسط خزانه داری عثمانی خریداری شد و به عنوان هدیه به نیکولای اول پادشاه مونته نگرو تقدیم شد. این عمارت 30 سال بعد به عنوان اقامتگاه سلطنتی و سفارت مونته نگرو مورد استفاده قرار گرفت. در سال 1913، دولت عثمانی آن را پس گرفت و محل زندگی نوه سلطان محمد پنجم رشاد شد. پس از تأسیس جمهوری ترکیه، شاهزاده محمد علی حسن، نوه خدیو اسماعیل پاشا، خانه متروکه آن زمان را خریداری کرد و معمار ادوارد دی ناری را مأمور ساخت تا خانه کنونی را بسازد. با این حال، سال‌ها بدون استفاده ماند تا اینکه خواهر بزرگ شاهزاده مصری در سال 1944 آن را به خانه خود تبدیل کرد.

موزه ساکیپ سابانجی

در سال 1951، هاجی اومر سابانجی، پدر ساکیپ سابانجی و بنیانگذار هلدینگ سابانجی، این عمارت را برای گذراندن ایام تابستان با خانواده اش خریداری کرد. او مجسمه برنزی اسبی را که در یک حراجی خریده بود، در دروازه ورودی عمارتش قرار داد. این مجسمه توسط Louis-Joseph Daumas در پاریس در سال 1864 طراحی شد و توسط Vor Thiebaut انتخاب شده بود. این خانه در میان مردم به عنوان Atlı Köşk (ویلای سوارکاری) شناخته می شد. او و خانواده‌اش تا زمان مرگشان در سال 1966 در این عمارت زندگی کردند.

این عمارت در سال 1998 به مدت 49 سال به همراه تمام وسایل آنتیک و مجموعه های هنری به دانشگاه سابانجی اجاره داده شد. امروزه، عمارت اصلی و ضمیمه گالری مدرن، میزبان مجموعه‌های هنری گسترده قرن 19 و 20 است.

موزه ساکیپ سابانجی از لحاظ توریستی

Hacı Ömer Sabancı در سال 1940 شروع به جمع آوری آثار هنری تزئینی متشکل از مجسمه ها، فلزکاری، چینی، اشیاء هنری و مبلمان کرد. verte، گلدان های پلی کروم و بشقاب های تزئین شده. مجموعه ای چشمگیر از چینی های فرانسوی قرن نوزدهم، شامل تعداد زیادی گلدان Sèvres، و چینی های آلمانی تولید شده در برلین و وین از ارزشمندترین اقلام این مجموعه هستند.

مجموعه خوشنویسی متشکل از 400 قطعه قرآن های خطی و کتب دعا، تابلوهای خوشنویسی، احکام، اسناد شاهنشاهی، اعلامیه ها، مهرهای شاهنشاهی، کتاب های شعر و ابزار خوشنویسی، نمایی جامع از هنر خوشنویسی عثمانی را در یک دوره 500 ساله ارائه می دهد.

موزه ساکیپ سابانجی

بیش از 320 تابلوی منتخب دوره عثمانی و دولت جمهوری خواه متعلق به مجموعه نقاشی سابانجی، آثار هنرمندان برجسته عثمانی و ترک مانند عثمان حمدی بیگ، ابراهیم چالی، هلیل پاشا، نظمی ضیا گوران، شکر احمد پاشا، فکرت مولا و آثار اروپایی به نمایش گذاشته‌شده است. هنرمندانی مانند فائوستو زونارو و ایوان آیوازوفسکی که در امپراتوری عثمانی چه به صورت مستقل و چه به عنوان دربار زندگی و کار می کردند.

آثاری نیز از ساکیپ سابانجی بعنوان عکس هایی که با شخصیت ها و دولتمردان گرفته‌شده‌است، نشان ها و مدال ها و برخی وسایل شخصی نیز به نمایش گذاشته‌شده است.

علاوه بر این در بازدید از این موزه فراموش نکنید که از باغ مجمسمه مجموعه نیز بازدید کنید. در پایان به کافه و رستوران مجموعه سر بزنید تا از منظره زیبای تنگه بسفر بیشتر لذت ببرید. این موزه برای ویلچرنشین ها و افراد کم توان نیز مناسب سازی شده‌است.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.