موزه مادام توسو استانبول

موزه مادام توسو استانبول Madame Tussauds Müzesi

آدرس موزه :

استانبول، بی اغلو، میدان تکسیم، خیابان استقلال، شماره 56/58، موزه مادام توسو استانبول

آدرس روی نقشه :

ساعات کاری موزه مادام توسو استانبول :

هر روز از ساعت 10 صبح تا 8 شب

مسیر دسترسی :

ایستگاه متروی تقسیم در خط M2، پنج دقیقه پیاده روی تا موزه

توضیحات موزه مادام توسو استانبول :

مگر می شود کسی عاشق شخصیت های مشهور باشد و از این موزه بازدید نداشته باشد؟ در این موزه تشخیص مجسمه های مومی از انسان های واقعی کار بسیار سختی است. شما می توانید فرهنگ ترکیه را از طریق بازدید از این موزه و دیدن مجسمه های مومی شخصیت های تاریخی و مشاهیر معروف ترکیه بشناسید. همه ستارگان بین المللی همانند لیدی گاگا، مایکل جکسون و مرلین مونرو را می توانید در این موزه ببینید و با آنها عکس بگیرید.

موزه مادام توسو استانبول

مجسمه بسیاری از شخصیت های محبوب و مشهور ترکیه و جهان در این موزه ساخته شده اند. از جمله معروف ترین شخصیت های ترکیه مصطفی کمال آتاتورک، بنیانگذار ترکیه امروزی است که مجسمه او نیز در این موزه وجود دارد. شخصیت جذاب دیگری که از مشاهیر ترک می باشد Sabiha Gökçen اولین خلبان زن جهان می باشد. فرودگاهی هم به نام همین خلبان در استانبول وجود دارد.

تاریخچه موزه های مادام توسو Madame Tussauds

موزه اصلی مادام توسو موزه مجسمه های مومی شکل در لندن است. موزه‌های کوچک‌تری در تعدادی از شهرهای بزرگ دیگر وجود دارد. موزه اصلی توسط ماری توسو مجسمه‌ساز مومی در سال 1835 تأسیس شد. موزه مادام توسو یکی از جاذبه‌های گردشگری لندن است که آثار مومی شخصیت‌های مشهور و تاریخی و همچنین شخصیت‌های محبوب سینما و تلویزیون را به نمایش می‌گذارد.

مادام توسو کیست ؟

ماری توسو با نام ماری گروشولتز در سال 1761 در استراسبورگ فرانسه متولد شد. مادرش برای فیلیپ کورتیوس در برن سوئیس کار می کرد که یک پزشک و مجسمه ساز ماهر در مدل سازی موم بود. کورتیوس از کودکی به توسو هنر مدل‌سازی موم را آموخت. او به پاریس نقل مکان کرد و شاگرد جوان خود را که در آن زمان تنها 6 سال داشت، با خود برد.

گروشولتز اولین مجسمه مومی خود را در سال 1777 از ولتر ساخت. او در 17 سالگی معلم هنر مادام الیزابت، خواهر لوئی شانزدهم پادشاه فرانسه، در کاخ ورسای شد. در جریان انقلاب فرانسه، او به مدت سه ماه در زندان بود و در انتظار اعدام به سر میبرد، اما پس از مداخله یکی از دوستان با نفوذ خود آزاد شد. در طول انقلاب فرانسه، او مجسمه بسیاری از قربانیان برجسته را ساخت.

مادام توسو

مجسمه مومی خود مادام توسو

گروشولتز پس از مرگ کورتیوس در سال 1794، مجموعه عظیمی از مدل‌های مومی را به ارث برد. برای 33 سال بعد، او با یک نمایش تور از این مجموعه، به سراسر اروپا سفر کرد. او در سال 1795 با فرانسوا توسو ازدواج کرد و نام خانوادگی او را برگزید. او نام نمایش خود را به مادام توسو تغییر داد. در سال 1802، او دعوت پل فیلیدور را برای نمایش آثارش در کنار تئاترش در لیسیوم لندن پذیرفت. او از نظر مالی وضع چندان خوبی نداشت و فیلیدور برای این کار نیمی از سود فروش مجسمه ها را از او گرفت.

او به دلیل جنگ‌های ناپلئونی نتوانست به فرانسه بازگردد، بنابراین در سراسر بریتانیا و ایرلند سفر کرد و مجموعه‌اش را به نمایش گذاشت. از سال 1831، او خانه ای در طبقه فوقانی "باکر استریت" اجاره کرد و زندگی خود را در آنجا ادامه داد. این اولین خانه دائمی توسو در سال 1836 شد.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.