قلعه روملی حصار

قلعه روملی حصار Rumeli Hisarı

آدرس قلعه :

استانبول، سارییر، محله روملی حصاری، خیابان یحیی کمال، قلعه روملی حصار

آدرس روی نقشه :

ساعات کاری :

9 صبح تا 7 شب | چهارشنبه ها تعطیل

مسیر دسترسی :

اتوبوس های خط DT1 از میدان تقسیم و بعد از پیاده شدن در ایستگاه kabataş erkek lisesi دوباره اتوبوس های Fatih - 22RE Sultan Mehmet و پیاده شدن در ایستگاه Rumeli Hisarı بعد از این ایستگاه 5 دقیقه پیاده روی

توضیحات :

قلعه روملی حصار، یا روملی حصاری یا قلعه بوغازکسن (Boğazkesen) (به معنای قلعه مسدودکننده تنگه) قلعه ای قرون وسطایی واقع شده بر روی تپه های شهر استانبول، ترکیه که در سواحل اروپایی بسفر واقع شده است.

این مجموعه که بین سال‌های 1451 و 1452 به دستور سلطان محمد دوم عثمانی طراحی و ساخته‌شد. این قلعه را به منظور محاصره شهر قسطنطنیه در زمان بیزانس، با هدف قطع کمک‌های نظامی و لجستیکی دریایی راه‌اندازی شد. این قلعه بالقوه می توانست هر کمکی که از طریق تنگه بسفر برای بیزانسی ها بیاید را قطع کند. از این رو به این قلعه، "Boğazkesen"، یعنی قلعه "مسدودکننده تنگه" نیز گفته می شود. همزمان قلعه دیگری که بعنوان قلعه خواهر این قلعه به حساب می آید به نام Anadoluhisari ("قلعه آناتولی") که در ساحل مقابل بسفر قرار دارد، ساخته شد. این دو قلعه همزمان برای محاصره قسطنطنیه در کنار هم کار کردند تا تمام ترددهای دریایی بسفر را خنثی کنند. این دو قلعه در به قدرت رسیدن عثمانی ها کمک شایانی کردند. در سال 1453 شهر قسطنطنیه (استانبول) پایتخت امپراتوری جدید خود شد.

قلعه روملی حصار

پس از فتح شهر توسط عثمانی ها، روملی حصار را بعنوان پاسگاه گمرکی و زندان، به ویژه برای سفارتخانه های کشورهایی که با امپراتوری در حال جنگ بودند، مورد استفاده قرار می داد. پس از متحمل شدن خسارات فراوان در زلزله بزرگ سال 1509، این سازه تعمیر شد و تا اواخر قرن 19 به طور مداوم مورد استفاده قرار گرفت.

امروزه این قلعه بعنوان یک موزه محبوب، مورد بازدید عمومی قرار می گیرد. از این قلعه برای کنسرت های فصلی، جشنواره های هنری و رویدادهای ویژه نیز استفاده می شود.

بازدید از قلعه روملی حصار

بازدید از این قلعه بسیار ساده است. تماشای استانبول از بالای پله های تاریخی این قلعه پراهمیت تجربه متفاوتی است. این قلعه به دلیل داشتن پله های زیاد، مناسب افراد معلول، کم توان و کودکان نیست. از آنجایی که کل قلعه در فضای بازی قرار دارد، امکان دارد برای تمامی افراد مناسب نباشد.

در بازدید از این قلعه علاوه بر پیاده روی زیادی که دارد، شما شاهد گربه های متعدد، شهر استانبول و تنگه بسفر از فضایی کاملاً باز خواهید بود.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.