خرید سیم کارت در ترکیه

خرید سیم کارت در ترکیه

امروزه استفاده از خدمات اینترنت و شبکه های اجتماعی یک نیاز همگانی شده است. به غیر از این استفاده از بسیاری از اپلیکیشن ها مخصوصاً اپ های مسیریاب نیازمند داشتن اینترنت است. برای داشتن چنین امکاناتی شما نیازمند داشتن سیم کارتی هستید که در آن منطقه جغرافیایی بتواند تمامی خدمات را به شما ارائه دهد. در کشور ترکیه و شهر استانبول نیز شما نیازمند خرید سیم کارت هستید و یا اینکه بایستی سیم کارت خود را رومینگ بین المللی کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا شما را راهنمایی کنیم که خرید سیم کارت در ترکیه به چه صورت است.

اپراتورهای فعال در ترکیه

کشور ترکیه در حال حاضر دارای 3 اپراتور مختلف می باشد. این 3 اپراتور خدمات متفاوت و قیمت های متفاوتی را برای سیم کارت های خود در نظر گرفته اند. شرکت ودافون (Vodafone)، ترکسل (Turkcell) و ترک تلکام (Turk Telecom) سه شرکت ارائه دهنده خدمات سیم کارت در ترکیه می باشند. از لحاظ پوشش دهی و آنتن دهی فعلاً شرکت ترکسل از دو شرکت دیگر پیشی دارد. برای خرید حتماً پاسپورت خود را به همراه داشته باشید.

شرکت های خدمات دهنده در ترکیه نیز دارای انواع سیم کارت می باشند که برخی از آنها 2 تا 3 روز نیاز دارند تا فعال شوند. بنابراین در نظر بگیرید که چه سیم کارتی را خریداری می کنید. سیم کارت های توریستی هم بعد از 6 ماه از کار می افتند. اگر قصد سفر مجدد به ترکیه و استفاده از همان سیم کارت را دارید حواستان به این سیم کارت ها هم باشد.

در کشور ترکیه اگر کمتر از 1 ماه اقامت داشته باشید، نیازمند رجیستر کردن موبایل نیستید. اما اگر اقامت شما بیش از یکماه است بایستی موبایل خودتان را در شبکه های فعال ترکیه رجیستر کنید.

خرید سیم کارت در ترکیه

رومینگ کردن سیم کارت

به غیر از خرید سیم کارت از شرکت های ذکر شده، شما می توانید از اپراتورهای داخلی، خدمات رومینگ رو خریداری کنید که برحسب قراردادی که شرکت های داخلی دارند بر روی یکی از شبکه های شرکت های فوق قرار می گیرند. البته که این کار برای اینکه بخواهید با شماره خودتان در ترکیه فعال باشید مناسب است. اما قیمت های خدمات رومینگ بین المللی بسیار بالا بوده و به طور کلی برای شما به صرفه نخواهد بود.

برای آشنایی با خدمات رومینگ بر روی لینک های زیر کلیک بفرمایید :

  1. همراه اول
  2. ایرانسل
  3. رایتل
  4. شاتل موبایل

انواع سیم کارت در ترکیه

ترکسل :

سیم کارت های توریستی Prepaid ترکسل با قیمت و خدمات متفاوتی ارائه می گردد. شما می توانید همیشه از این لینک قیمت و خدماتی که برای این نوع سیم کارت شرکت ترکسل ارائه می دهد را ببینید. سیمکارت های ترکسل دارای اینترنت پرسرعت، پوشش دهی مناسب و خدمات جانبی مناسبی دارند. همزمان با خرید این سیم کارت شما می توانید اپلیکیشن BiP را نصب کنید تا کدهای تخفیف کافه و رستوران ها، موزه ها و حتی شرکت های اجاره خودرو طرف قرارداد با این شرکت را دریافت کنید.

برای فعال شدن سیم کارت ترکسل توریستی باید کلمه EVET را به شماره 222 پیامک کنید. برای استعلام مانده حساب خود هم باید کد �#159* را بگیرید.

خرید سیم کارت در ترکیه

ودافون :

سیم کارت های توریستی Prepaid ودافون هم همانند ترکسل قیمت و خدمات متفاوتی را در زمان های مختلفی ارائه می دهد. شما می توانید همیشه از طریق این لینک قیمت و خدماتی که برای این نوع سیم کارت شرکت دوافون در نظر گرفته است را مشاهده بفرمایید. سیم کارت های ودافون هم پوشش دهی مناسبی دارند، دارای اینترنت پرسرعت بوده و خدمات جانبی متفاوتی را به شما ارائه می دهند.

برای فعال کردن سیم کارت ودافون توریسیتی باید کلمه SORGU را به شماره 3636 پیامک کنید. برای استعلام مانده حساب خود هم باید کلمه OZET را به شماره 7000 پیامک کنید.

ترک تلکام :

سیم کارت های توریستی Prepaid ترک تلکام هم موجود است. این شرکت کوچکترین اپراتور موجود در کشور ترکیه است. طبق شعار خودشان ارزان ترین قیمت توریستی متعلق به این شرکت است. اما زمانی که قیمت شرکت های مختلف را با هم مقایسه می کنید متوجه می شوید که در حد یک شعار بیشتر نیست.

برای فعال کردن سیم کارت ترک تلکام توریستی یک پیامک خالی به شماره 5555 بفرستید و بعد از گرفتن پاسخ از شماره 2438 کلمه EVET را ارسال کنید. برای استعلام مانده حساب خود هم باید کد �#123* را شماره گیری کنید.

خرید سیم کارت در ترکیه

از کجا سیم کارت خرید کنم ؟

شما می توانید این سیم کارت ها را از فروشگاه های ارائه دهنده سیم کارت که هر کدام نماینده یکی از شرکت های فوق می باشند خریداری نمایید. برخی از فروشگاه های موبایل با هر سه شرکت قرارداد دارند. در صورتی که مشکلی با این مدل خرید دارید از راهنمای تور خود کمک بخواهید. فروشگاه های مختلفی در فرودگاه و مراکز گردشگری و توریستی خدمات فروش سیم کارت را ارائه می دهند. در محله تقسیم معمولاً قیمت های مناسب تری برای سیم کارت ها موجود است.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.