تبدیل ارز در استانبول

تبدیل ارز در استانبول

واحد پولی کشور ترکیه لیر است. نحوه تبدیل ارز در کشور ترکیه یکی از مهم ترین اتفاقاتی است که برای هر مسافری اتفاق می افتد. ما در اینجا هم در مورد نحوه تبدیل ارز در استانبول صحبت خواهیم کرد و برای شما قیمت لیر را گذاشتیم تا بتوانید متوجه بشوید که هر لیر چند تومان می شود. قیمت ارزها به روز می باشند.

برای سفر به استانبول بایستی قبل از سفر ارز خود را از صرافی های داخلی به لیر یا به دلار خریداری کنید. توجه کنید که اگر با پول کشورمان یعنی ریال سفر کنید و بخواهید که آنجا ریال را تبدیل کنید به مشکل برخواهید خورد. اگرچه برخی از آژانس های خدمات گردشگری ایرانی مقیم در استانبول (بیشتر در خیابان لاله لی استانبول) می توانند این کار را برای شما انجام دهند. اما واقعاً این کار برای شما به صرفه نخواهد بود. بنابراین قبل از سفر کردن به ترکیه و استانبول حتماً مقدار ارز مورد نیاز خود را خریداری نمایید.

تبدیل ارز در ترکیه

خرید دلار یا لیر ؟

از آنجایی که نوسانات دلار و یورو بیشتر از لیر است، ما به شما پیشنهاد می کنیم که ارز مورد نظر خود را به صورت دلار یا یورو تهیه کنید. به آسانی می توانید در صرافی های استانبول به میزان مورد نیازتان دلار یا یورو خود را به لیر تبدیل کنید. در این صورت اگر از بودجه ای که در نظر گرفته اید چیزی باقی بماند، می توانید به راحتی آن در سفرهای بعدی خود به کشورهای دیگر استفاده کنید. حتی می توانید بعد از بازگشت به کشور خودمان دلار را به آسانی به ریال تبدیل کنید.

تبدیل ارز در استانبول

ارز خود را فقط در Döviz تبدیل کنید.

برای تبدیل ارز در استانبول به هر جایی اعتماد نکنید! فقط به صرافی هایی که روی سر در آنها Döviz درج شده است، مراجعه کنید. Dövizها در تمامی مناطق گردشگری و حتی در پاساژها وجود دارند. بنابراین گول حرف های شیادان و احتمالاً افراد متفرقه را نخورید.

برای تبدیل کردن ارز خود به لیر عجله نکنید. قیمت چند Döviz را بررسی کنید و بعد اقدام کنید. بعد از اینکه پولتان را به لیر تبدیل کردید، حتماً پولتان را بشمارید و قبض آن را از صرافی دریافت کنید. تا زمانی که پول تبدیل شده را خرج نکردید، رسید را نگهدارید. خیلی کم پیش می آید که پول تقلبی به شما بدهند، اما کار از محکم کاری عیب نمی کنه! صرافی های Döviz معتبر هستند و در صورتیکه پول تقلبی دریافت کرده باشید، فقط با آن رسید هست که می توانید پیگیری های لازم را انجام دهید.

جیب برهای استانبول

حواستان به دزدهای استانبول باشد!

بعد از تبدیل ارز در استانبول دیگر موضوعی که حتماً باید حواستان به آن باشد، دزدهای استانبول هستند. همه پولتان را در یک جیب یا کیف قرار ندهید. اگر در زمان شلوغی سفر کرده اید پول زیادی را با خود حمل نکنید. پول خودتان را داخل Safe Box داخل اتاق بگذارید یا آن را به کمک یک کیف گردنی یا کمری داخل لباستان قرار دهید.

جیب برها در همه جای دنیا وجود دارند. جیبتان را جوری با دکمه یا سنجاق قفلی ببندید که کسی به این آسانی نتواند جیب شما را بزند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.