بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول با توجه به دمای معتدل و نرخ اتاق، ماه مارچ تا می (10 اسفند تا 11 اردیبهشت) و همچنین از ماه سپتامبر تا نوامبر (10 شهریور تا 10 آبان) محسوب می شوند. در این دوره، می توانید از دوچرخه سواری در سواحل استانبول و یا از تورهای کشتی سواری در بسفر لذت ببرید. از ماه جون تا آگوست (11 خردادماه تا 10 مردادماه) ماه های اوج سفر به استانبول محسوب می شود. بنابراین در این دوره زمانی قیمت های بلیط و رزرواسیون هتل به شدت بالا می رود.

در برخی از فصول استانبول به شدت گرم می شود. در این فصول بستنی های معروف استانبولی می تواند برای مقابله با گرما مناسب باشند. تقریباً از ماه های دسامبر تا فوریه (10 آذرماه تا 12 بهمن ماه) سردترین و مرطوب ترین دوره آب و هوایی استانبول است. با وجود این سرما، سفر به استانبول در این ماه ها نیز خالی از لطف نیست. زیرا فصل زمستان فصل مناسبی برای بازدید از حمام های سنتی و ارزان ترین زمان برای اقامت در استانبول است.

بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول از لحاظ آب و هوایی

می توان گفت بهترین زمان سفر به استانبول از لحاظ آب و هوایی از ماه آوریل تا اکتبر (12 فروردین تا 9 مهرماه) می باشد.

بهترین زمان سفر به استانبول برای ماه عسل

اگر قصد شما برای سفر به استانبول، ماه عسل است، بهترین زمان برای سفر از ماه می تا سپتامبر (11 اردیبهشت تا 10 شهریور) می باشد.

بهترین زمان سفر به استانبول برای استفاده از تفریحات شبانه

اگر فصد شما از سفر، استفاده از تفریحات شبانه و کلوپ های استانبول است، بهترین زمان برای سفر ماه می تا سپتامبر (11 اردیبهشت تا 10 شهریور) می باشد.

بهترین زمان سفر به استانبول از لحاظ اقتصادی

از لحاظ اقتصادی و اینکه بخواهید سفری ارزان قیمت را تجربه کنید، از سفر به استانبول در ماه جون (11 خرداد تا 9 تیر) خودداری فرمایید. چون این دوره یکی از گرون ترین زمان ها برای رزرواسیون هتل در استانبول می باشد. ارزان ترین ماه سفر به استانبول زمستان است. از ماه دسامبر تا فوریه (10 آذر تا 12 بهمن ماه) هوا سردتر است، توریست های کمتری به استانبول سفر می کنند.

بهترین زمان سفر به استانبول برای گشت و گذار

بهترین زمان برای گشت و گذار در استانبول در فصل تابستان و ماه های جون، جولای و آگوست (11 خردادماه تا 9 شهریور) است. به دلیل اینکه این فصل، جزو فصل های پربازدید استانبول می باشد، در اطراف جاذبه های توریستی شلوغ و پرازدیاد است. بنابراین زمان مطلوب برای دیدن جاذبه های تاریخی استانبول ماه های آوریل، می (12 فروردین تا 10 خرداد) و از اواسط سپتامبر تا پایان اکتبر (1 مهر تا 9 آبان) است. در ماه آوریل (12 فروردین تا 10 اردیبهشت) کل شهر استانبول پر از گل لاله می شود.

بهترین زمان برای دیدن مناظر فراوانی که استانبول دارد همان فصل تابستان است. فصل تابستان به دلیل ازدیاد توریست معمولاً همه جاذبه های دیدنی استانبول شلوغ و پرجمعیت می باشد. در این فصل بایستی علاوه بر گرمای شدید، ازدیادجمعیت و صف‌های طولانی برای ورود به مناطق گردشگری را تحمل کنید. تعطیلات آخر هفته (جمعه، شنبه و یکشنبه) معمولاً شلوغ تر است. بیشتر جاذبه های توریستی روزهایی از هفته را تعطیل بوده و ساعات کاری متفاوتی دارند. بنابراین همیشه قبل از رفتن به جاذبه گردشگری ساعات کاری آن را بررسی بفرمایید.

بهترین زمان برای گشت های دریایی در بسفر ماه سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر) می باشد. در این ماه معمولاً هوا کمی گرم است اما از ازدحام جمعیت و سرمای زمستان خبری نیست. ماه بعدی که گزینه خوبی برای تفریحات دریایی می باشد، ماه می (11 اردیبهشت تا 10 خرداد) است. در این ماه شما می توانید 3 گونه دلفین مشهور ساکن بسفر را مشاهده بفرمایید. گاهی تفریحات دریایی در زمستان به دلیل آب و هوای نامناسب لغو می شود. این نوع تفریحات بیشتر قبل از ظهر جذاب تر است.

انواع تفریحات آبی استانبول

علیرغم اینکه بخش زیادی از شهر را تنگه بسفر و شاخ طلایی فراگرفته است، اما ورزش‌های آبی زیادی دراستانبول وجودندارد. تنها تفریح آبی استانبول همان کشتی های تفریحی است که گاهی همراه با جشن هایی همراه است.

بهترین زمان سفر به استانبول

بهترین زمان سفر به استانبول برای خرید

استانبول یکی از مقاصدمحبوب برای خریدکردن است که انواع مختلفی از مارک‌های معروف جهان را درکنار برندهای مشهورترکی ارائه می‌دهد. صنعت تولیدات محلی استانبول نیز در حال رونق است. بنابراین می توانید علاوه بر برندهای مشهور جهانی و ترکی، از برندهای غیرمشهور نیز اجناس با کیفیتی خریداری کنید. جشنواره خرید استانبول طی 40 روز از ماه های ژوئن، جولای و آگوست (خرداد ماه تا شهریورماه) برگذار می شود. در این جشنواره شما می توانید تخفیف های بی نظیری را در مراکز خرید مشاهده بفرمایید. اگرچه فراوانی گردشگران در پاساژهای بزرگ امکان خرید را سخت می‌کند، اما تخفیف‌های بی‌نظیر، ارزش این سختی‌ها را دارد.

تخفیف های دیگری بین اواسط ماه های دسامبر (10 آذر تا 10 دی) و اوایل ژانویه (11 دی تا 11 بهمن) وجود دارد اما به پای تخفیفات جشنواره خرید استانبول نمی رسد.

 


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.