قلعه یدیکوله

قلعه یدیکوله Yedikule Zindanları

آدرس قلعه :

استانبول، منطقه فاتیح، محله یدیکوله، خیابان یدیکوله، میدانی، قلعه یدیکوله

آدرس بر روی نقشه :

ساعات کاری :

8.5 صبح تا 6 عصر - یکشنبه ها تعطیل

مسیر دسترسی :

ایستگاه متروی Marmaray Yenikapı در خط M2 -> قطار Marmaray و پیاده شدن در ایستگاه Marmaray Kazlıçeşme -> هفت دقیقه پیاده روی

توضیحات

در انتهای دیوارهای Theodosian، در کنار مرمره، دور از دیگر مناظر شهر که به راحتی می شود با اتوبوس یا با تاکسی به آن دسترسی یافت، قلعه ی نظامی Yedikule است. قلعه یدیکوله یا قلعه یدیکوله (به ترکی: Yedikule Hisarı یا Yedikule Zindanları ؛ به ترتیب به معنی "قلعه هفت برج" یا "سیاه چال های هفت برج") یک بنای تاریخی استحکام یافته است که در محله Yedikule از Fatih ، در استانبول ، ترکیه واقع شده است.

قلعه یدیکوله در سال 1458 به سفارش سلطان محمد دوم عثمانی ساخته شد. این قلعه شامل سه برج است. این برج‌ها بخشی از دیوارهای باستانی قسطنطنیه را که توسط امپراطورهای روم تئودوسیوس‌اول و تئودوسیوس‌دوم ساخته شده است را محصورکرده‌اند.

قلعه یدیکوله زندان و سیاه چاله

این قلعه به عنوان زندان و سیاه چاله ی سلطنتی شناخته می شد. در طول تاریخ شخصیت های برجسته ای در این قلعه زندانی بوده اند. این مسئله باعث شد که افسانه سرایی های مختلفی توسط مردم در طول قرن ها برای این منطقه گفته شود. این منطقه در افسانه ها ، داستان ها و هنرهای مختلف جا گرفته است.

در سال 1470، Mehmet فاتح، دروازه ی باستانی را با احداث سه برج تحکیم نموده و آنها را به وسیله ی دیوارهای دنباله دار به برج چهارم بیزانتین در کنار دروازه ی طلایی، متصل کرد. در دوران عثمانی این دژ به عنوان زندان و یک خزانه مورد استفاده قرار می گرفت.

تاریخچه قلعه یدیکوله

پس ازفتح قسطنطنیه، سلطان محمد ساخت پروژه‌هایی مانند Yedikule و اولین حرمسرای خود، Saray-i Atik را در اولویت قرار داد. Yedikule ، قلعه ای با هفت برج ، به عنوان قلعه خزانه رسمی امپراتوری در حدود سال 1457 ساخته‌شد. شاهدان این ساختمان را یکی از کاخ های سلطان توصیف کردند. هر برج Yedikule به عنوان انبار کالاهای گرانبها، اسناد، سکه و شمش طلا و نقره عمل می کرد. سلطان از تجربیات نیاکان خود به خوبی می‌دانست که حفاظت از قلعه یکی از مهمترین امور مملکتی است.

قلعه یدیکوله

شکل دژمانند این این سازه، نشانه وجود پاسگاهی نظامی است که مسئول دفاع از خزانه‌داری در برابر حملات خصمانه است. بعدها این خزانه در قرن شانزدهم به یکی از بخش های داخلی کاخ توپکاپی منتقل شد. بعد از آن کاربری این برج به زندان افراد مشهور تغییر کرد.

قلعه یدیکوله از لحاظ توریستی

حتماً شما هم با دیدن فیلم های تاریخی، علاقمند به این شده‌اید که زندان های مخوف و ترسناک آن دوره را از نزدیک ببینید. اگر به چنین چیزی علاقمند هستید می توانید از قلعه یدیکوله که زمانی یکی از زندان های مخوف دوره عثمانی بوده است را بازدید کنید.

علاوه بر آن که این زندان امروزه تبدیل به یک موزه شده‌است و برای بازدید عموم آزاد است، کنسرت ها و تئاترهای میدانی متعددی در آن برگزار می شود. قبل از رفتن به موزه از باز بودن آن اطمینان حاصل فرمایید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.