محله سلطان احمد

محله سلطان احمد

آدرس روی نقشه :

محله سلطان احمد

مسیر دسترسی :

ایستگاه تراموای Sultanahmet در خط T1

توضیحات

محله سلطان احمد قلب تاریخی استانبول محسوب می شود، در قرن نوزدهم میلادی این منطقه را در واقع استانبول می نامیدند. در این منطقه می توانید کاخ Topkapı ، (ایاصوفیه) Ayasofya  ، مسجد آبی ((Sultan Ahmet Camii) ، بیزانس هیپودروم، سرای باسیلیکا (Yerebatan Saray) ، سرای Binbirdirek ، موزه های باستان شناسی استانبول ، موزه موزاییک کاخ بزرگ و چندین مکان را پیدا کنید.

محله سلطان احمد

این منطقه بهترین نقطه گردشگری استانبول است. برای دیدن مناطق گردشگری این منطقه استانبول می توانید به صورت پیاده همه جا را بگردید و در واقع نقطه ای ارزان قیمت برای گشت و گذار به صورت پیاده روی می باشد. توجه داشته باشید که سلطان احمد یک مکان محبوب برای سرقت و کلاهبرداری هم است. پس تا جایی که امکان دارد در این مکان مواظب سارقان و جیب برها باشید.

این محله از دوران امپراطوری روم شرقی تا به امروز اتفاقات مهمی را به چشم دیده است. به همین دلیل جاذبه های تاریخی زیادی را می توان در این محله پیدا کرد.

محله سلطان احمد از سمت غرب با دیوارهای قدیمی شهر، احاطه شده است. این منطقه دقیقاً آن چیزی است که قبلاً قسطنطنیه نامیده می شد. بقیه بخش‌های استانبول امروزی بخشی از شهرها، شهرک‌ها، روستاها، مزارع یا حتی بیابان بوده است که بعداً جزوی از شهر شدند. این روند همچنان ادامه دارد و استانبول با سرعت فزاینده ای در حال رشد است.

محله سلطان احمد، قله اولین هفت تپه ی شهر قدیمی (Old City) را اشغال کرده است. این منطقه محل اصلی امپراطوری روم شرقی و مرکز شهر قسطنطنیه است. زمانی محله سلطان احمد، پایتخت امپراطوری بیزانتین بود که در قرن 7 قبل از میلاد، ساخته شد. در این محله سلطان های عثمانی تصمیم گرفتند تا با شکوه ترین مساجد و قصرهای خود را بنا نمایند.

محله سلطان احمد

رستوران های سلطان احمد

در این منطقه به دلیل جاذبه گردشگری که دارد، تعداد بسیار زیادی رستوران و اقامتگاه وجود دارد. شما می توانید در این منطقه انواع غذاهای مدرن و غذاهای سنتی ترکی را میل بفرمایید. انواع اقامتگاه ها و هتل ها نیز در این منطقه موجود است. شما می‌توانید با توجه به بودجه‌ای که درنظرگرفتید از هتل‌های درجه پایین تا هتل‌های 5 ستاره را دراین منطقه بیابید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.