میدان Beyazit

میدان Beyazit

میدان بیازیت (به ترکی: Beyazıt Meydanı) میدانی در منطقه فاتیح، در قسمت اروپایی استانبول ترکیه واقع شده‌است. این میدان در اسناد رسمی میدان آزادی (Hürriyet Meydanı) نام دارد. در یک طرف میدان ، ورودی اصلی دانشگاه استانبول قراردارد. برج بیاضت در محوطه دانشگاه است و از میدان قابل مشاهده است. شکل فعلی میدان توسط Turgut Cansever طراحی شده‌است.

این میدان محل اعتراضات سیاسی ، از جمله اعتراضات معروف سال 1969 معروف به یکشنبه خونین و حمله تروریستی در سال 1978 (قتل عام بیازیت) بوده است. در سال 1915 بیست فعال ارمنی در میدان به دار آویخته‌شدند.

محل میدان Beyazit

ایستگاه بعدی تراموا، بعد از بازار بزرگ استانبول مکانی تحت عنوان Beyazit است. میدان Beyazit میدانی وسیع مملو از کبوتران در زیر ورودی دانشگاه استانبول است. این میدان در منطقه فاتح و در قسمت اروپایی استانبول واقع شده‌است. به طور رسمی به این میدان، میدان آزادی (Hürriyet Meydanı) گفته‌می شود. بعد از تاسیس مسجد بیازیت دوم در آن سمت میدان، به آن بیازیت می گویند. میدان محل سابق مجمع تئودوسیوس است. این میدان را کنستانتین بزرگ ساخته‌است. در یک طرف میدان ورودی اصلی دانشگاه استانبول قرار دارد. برج بیازیت در محوطه دانشگاه است. این برج از میدان نیز دیده‌می شود. شکل فعلی این میدان توسط Turgut Cansever طراحی شده است.

محل اعتراصات

میدان Beyazit محل اعتراضات سیاسی بوده است ، از جمله این اعتراضات می توان به سال 1969 معروف به یکشنبه خونین و یک حمله تروریستی در سال 1978 (قتل عام بیاضات) اشاره کرد. در سال 1915 ، بیست فعال ارمنی در این میدان به دار آویخته شدند (The 20 Hunchakian gallows).

آخر هفته ها، این میدان، میزبان بازار کهنه فروشان است که دست فروشان اجناس نو و دست دوم خود را عرضه می دارند. پیرمردان بسته های ذرت میفروشند تا شما بتوانید به کبوتران دانه دهید از آن سو، آب فروشان پوشیده در جامه های روشن رنگی، برای جلب مشتری فریاد می زنند آب یخ (یا به ترکی buz gibi) و توریست ها را برای گرفتن عکس البته در قبال دریافت وجهی از آنان تشویق می کنند.

شرق میدان به وسیله ی Beyazit Camii که در اوایل قرن شانزدهم توسط سلطان Beyazit دوم، فرزند Mehmet فاتح، ساخته شده، اشغال گردیده است. این بنا با الهام از ایاصوفیه نمونه های اولیه معماری عثمانی است. در آن سوی مسجد دروازه ی ورودی طاق دار دانشگاه استانبول است و هم چنین برج 50 متری Beyazit که به سال 1828 به عنوان نقطه ی حفاظت از آتش بار دشمن، استفاده می گردید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.