بازار بزرگ استانبول

بازار بزرگ استانبول (The Grand Bazaar)

در پشت ستون سوخته، ظاهر عجیب و غریب نور عثمانی Nuruosmaniye Camii (ساخته شده در 1755)، سر بر آورده است. به طرف آن روانه شده سپس به چپ پیچیده و از دروازه ی طاق دار وارد محوطه ی مسجد شده و خیل جمعیتی را که وارد بازار بزرگ استانبول می شوند، دنبال کنید.

بازار بزرگ (ترکی: Kapalıçarşı ، به معنی "بازار سرپوشیده" ؛ همچنین Büyük Çarşı ، به معنی "بازار بزرگ") در استانبول یکی از بزرگترین و قدیمی ترین بازارهای سرپوشیده جهان است که دارای 61 خیابان سرپوشیده و بیش از 4000 مغازه است. مساحت کل بازار 30،700 متر مربع است. این بازار روزانه بین 250،000 تا 400،000 بازدیدکننده را به خود جذب می کند. در سال 2014 ، با 91،250،000 بازدیدکننده سالانه در رتبه 1 در میان پربازدیدترین جاذبه های گردشگری جهان قرار گرفت. در بسیاری از منابع بازار بزرگ استانبول بعنوان یکی از اولین مراکز خرید جهان در نظر گرفته می شود. توجه داشته باشید که تمامی این مجموعه به وسیله ی گنبدهای فراوان و سقف طاق دار از تابش آفتاب تابستان و باران زمستان در امانند.

اولین بازار بزرگ استانبول

Mehmet فاتح، اولین بازار سرپوشیده در این منطقه را در سال 1461 بر پا کرده‌است. البته پس از آن که به وسیله آتش سوزی و زلزله تخریب شد، چندین بار بازسازی شد. اکثر خیابان ها از یک الگو پیروی می کنند. این خیابان ها دارای تابلوهای راهنمای متعددی هستند. از ورودی نورعثمانی Nuruosmaniye با گذر از دروازه Beyazit وارد خیابان اصلی می شوید که مغازه های جواهر فروشی در آن در یک راستا قرار گرفته اند. در سمت راست، ورودی Sandal Bedesten قرن شانزدهم را مشاهده می کنید. این ورودی با طاق‌های آجری زیبا و ستون‌های استوار حفظ می‌شوند.

The Grand Bazaar

بازار بزرگ بیشتر هفته‌ها ساکت و آرام است. در طول حراجی‌های روزهای سه‌شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه جانی تازه می‌گیرد. در مرکز بازار، Old Bedesten قراردارد. می‌توانید طلا و نقره، ظرف‌های مسی و برنجی، عتیقه و آنتیک‌های با کیفیت عالی را در آن بیابید.

دروازه Beyazit بازار بزرگ استانبول

دروازه ی Beyazit در انتهای خیابان اصلی به خیابانی پر از غرفه‌های پوشاک منتهی می شود. در سمت راست و بالای پله‌ها بازار کتاب (Sahaflar Carsisi) ، مکانی معروف و دنج برای دانشجویان، قراردارد.

مغازه هایی که صفحات شیشه ای با الگوهایی متفاوت میفروشند. این اشیا به منظور دفع چشم شیطان است. شکل این اشیا به صورتی است که گویا می گویند: آها! دیدی حواسم بهت هست!

TheGrandBazaar

اگر شما هم اطلاعاتی در مورد بازار بزرگ استانبول دارید می توانید با گذاشتن نظر در سایت تریپ اینجا بقیه را با تجربیات خود شریک بسازید.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.