پاویلون شهری میدان تقسیم

پاویلون شهری میدان تقسیم Taksim Pavilion

آدرس :

استانبول، میدان تکسیم، پاویلون شهری میدان تقسیم

آدرس بر روی نقشه :

ساعات کاری :

نامشخص

مسیر دسترسی :

ایستگاه متروی Taksim در خط M2

توضیحات :

استانبول را می توان شهری دانست که تلفیقی از زندگی مدرن و تاریخی را در خود جای داده است. تعادل سازی بین زندگی مدرن و تاریخی کار نسبتاً سختی است. چراکه هم باید بناهای مدرنی ساخت و هم باید مراقب آثار تاریخی شهر بود. در سال های گذشته شهرداری استانبول به فضاهای عمومی خصوصاً میدان ها توجه خاصی کرده است. به همین منظور و با هدف تقویت زندگی شهری و حق زندگی شهری آزاد، مسابقات زیادی برای بهترین ایده ها برگزار کرد. پاویلون شهری میدان تقسیم نیز یکی از همین ایده های بزرگ همگانی است.

پاویلون شهری میدان تقسیم

میدان های شهرها نقش مهمی در زندگی اجتماعی تمامی شهرها و کشورها داشته است. بنابراین تمامی شهرهای مدرن سعی برآن می کنند که فضای مناسبی برای تعاملات اجتماعی در این مناطق ایجاد کنند تا ساکنین احساس تعلق بیشتری به شهرشان داشته باشند.

پاویلون شهری میدان تقسیم سازه ای دوبال

اخیراً در میدان تقسیم سازه ای دوبال قرار گرفته است که روزانه میزبان شهروندان زیادی است. این سازه بستری برای اجراهای شهری مثل موسیقی، تئاتر، رقص، پرفورمنس و از همه مهمتر فضایی برای گفتگو پیرامون ایده های شهری است.

پاویلون شهری میدان تقسیم

از طریق مجموعه‌ای از رویدادها مانند کارگاه‌ها، نمایشگاه‌ها و انجمن‌هایی با شعارهای «نظرت را بگو» و «بخشی از شهر باش»، رقابت‌ها به فرآیندی تبدیل می‌شود که برای مشارکت همگان آزاد است. مهمترین مکان این همه فرآیند تصمیم گیری جمعی، نشست، فعالیت و ساختار نمایشگاهی به نام «ایست همگرایی» است که به همت اداره کل پروژه میراث فرهنگی IBB در میدان تقسیم ایجاد شده است.

آمفی تئاتری برای همه

پاویلون شهری میدان تقسیم یک آمفی تئاتر است که از دو بال تشکیل شده است که از طریق پلکانی در دو طرف به میدان متصل می شود. صحنه تبدیل به یک سکوی فعالیت می‌شود که توسط دو تریبون که روبروی یکدیگر قراردارند احاطه‌شده است. پله ها از ماژول های چوبی ساخته‌شده‌اند که بر روی یک سازه فولادی قرارمی‌گیرند. این صحنه میزبان سطحی به مساحت 180 متر مربع است که در آن می توان رقص، تئاتر، موسیقی یا اجراهای خودجوش را تماشا کرد. مهمتر از آن، فینالیست های مسابقه طراحی شهری توسط استانبولی ها در اینجا رای داده‌می‌شوند و این پاویلون را به مکانی برای بحث در مورد ایده های جدید برای شهر تبدیل می‌کند. در زیر آمفی تئاتر یک فضای نمایشگاهی شامل نمای کلی از تاریخ میدان تقسیم تعبیه‌شده‌است.

پاویلون شهری میدان تقسیم

میدان تقسیم یکی از مهم ترین میادین شهر استانبول است. نه تنها در یک نقطه توریستی قراردارد و دور تا دورش با جاذبه های فراوان احاطه‌شده بلکه به لحاظ حمل و نقل شهری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و بیشتر نقاط شهر را به هم متصل می کند.


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×
English العربی

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.